Рада схвалила новий Виборчий кодекс: як тепер українці обиратимуть парламент

Фото: agronews.ua
Обиратимемо парламент за відкритими партійними списками з регіональними округами
Верховна Рада ухвалила Виборчий кодекс, який змінить систему обрання народних депутатів. Відтепер українці голосуватимуть не лише за назву партії, а й за конкретного кандидата в ній. Проте 21 липня ми обиратимемо парламент ще за старим законом.

Як повідомляє 24 канал, за новий Виборчий кодекс проголосували 230 нардепів, проти виступили 8, ще 9 утримались, а 44 не голосували. Кодекс повинен набути чинності 1 грудня 2023 року.

Раніше Верховну Раду обирали за пропорційною системою з закритими партійними списками та на мажоритарних округах. Відтепер обиратимемо парламент за відкритими партійними списками з регіональними округами. Це означає, що партії більше не зможуть за мільйони продавати прохідні місця у своїх списках, а мажоритарники – підкуповувати виборців на округах.

Тепер замість понад 200 одномандатних округів буде 27 регіональних. У кожному окрузі партія формуватиме свій список кандидатів. І партія, і кандидати отримають свої порядкові номери. Щоб виборці їх не забули, усі списки повісять в кожній кабінці.

В бюлетені буде лише дві графи: "Номер партії, за яку віддаєте свій голос" та "Номер кандидата у народні депутати з партійного списку". У них треба буде записати порядковий номер партії та кандидата з неї.

Депутатські мандати розподілятимуть пропорційно за результатами виборів. Що більшою буде підтримка партії, то більше мандатів вона отримає. Місця у сесійній залі займуть ті кандидати, які отримали найбільшу підтримку у своєму регіоні.

Прохідний бар’єр залишиться на рівні 5%.
фильмы бесплатно

Джерело статті: “https://promin.cv.ua/2019/07/11/rada-skhvalyla-novyi-vyborchyi-kodeks-iak-teper-ukraintsi-obyratymut-parlament.html” Об этом сообщает politnews.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя